Kurumsal

Aras İnşaat taahhüt işleri konusundaki faaliyetlerine 1971 yılında başlamıştır. Değişen zaman ve piyasa koşullarına ayak uydurarak faaliyetlerine özel konut inşaatlarını da ekleyerek büyümeye ve gelişmeye devam etmiştir.
Şirketimizin idari yapılanması içinde gerekli birimler ve görevleri belirlenmiş, bu doğrultuda çalışmalar daha verimli hale getirilmiştir.
Günümüz ihale sisteminde özellikle anahtar teslimi götürü bedel işlerde, projeye hazırlanmak çok ciddi çalışma ve emek ister hale gelmiştir. Bünyemizdeki mühendislerimizin tüm detaylarını incelenmesi hassasiyeti doğrultusunda yaptığı kesin hesaba yönelik çalışmalarına, tedarikçi birimin bulunduğu en uygun şartlarında katılmasıyla en uygun gerçekçi bedeller ortaya çıkmaktadır. Özel inşaatlarda da yapılan fizibilite çalışmaları sonrasında projenin özellikle piyasanın taleplerini karşılayabilmesi doğrultusunda hazırlanıp uygulanarak müşteriye sunulması öngörülmektedir.
Projenin uygulanması hem taahhüt hem özel işlerde teknik şartnameler doğrultusunda sağlam yapı imal ve inşa etme ana fikri ile yapılmaktadır. Kullanılan malzeme ve hizmetin kalitesinden ödün vermemek ve mevcut teknolojiyi en iyi şekilde kullanmakta şirketimizin uygulama aşamasında kalite kontrole gerekli hassasiyeti göstermesine kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca uygulama esnasında iş güvenliği, kalite kontrol birimi tarafından titizlikle takip edilmektedir.